Pytanie ważne i aktualne, a wypowiedź Autorów interesująca. Piszącym chodzi zapewne o orzecznictwo w sprawach karnych. Z punktu widzenia potrzeb praktyki chyba warto ją uzupełnić spostrzeżeniami wynikającymi z doświadczenia zawodowego. Także ze względu na brak jakichkolwiek odniesień rzeczy do ustaw czy konkretnych orzeczeń, o jakichś „przełomowych wyrokach” (tamże s. 14) nawet nie wspominając. Poza tym, jakąś przesadą lub nieścisłością zatrącają np. takie stwierdzenia, że „intuicja to jest narzędzie udzielające szybkich i niezawodnych odpowiedzi(…)”, albo, że en gros emocje odgrywają kluczową rolę w ferowaniu decyzji procesowych.
[Więcej…] Kilka uwag wokół pytania K. Sawickiego i F. Konwisarza w „In Gremio”, „Jak symulacje mentalne i emocje wpływają na orzecznictwo?”