25 listopada 2021r. odbył się finał kolejnej edycji Dni Otwartych Komorników Sądowych.
W tym roku wydarzenie odbywało się pod hasłem „Masz wiadomość”, zaś główny nacisk położony był na edukowanie społeczeństwa o konieczności odbierania urzędowej korespondencji, ponieważ stanowi to pierwszy krok do obrony swoich praw, zarówno przed sądem, jak i w relacjach urzędowych.
Wśród wielu osób w dalszym ciągu pokutuje błędne przekonanie, że fakt niepodjęcia korespondencji skutkować będzie tym, że nie spotkają ich żadne negatywne konsekwencje wynikające z prowadzonego postępowania. Tymczasem takim działaniem sami pozbawiają się możliwości zareagowania oraz ewentualnego odniesienia się do przesyłanych treści.
W ramach niniejszej inicjatywy Krajowa Rada Komornicza była gospodarzem spotkania, na którym reprezentanci władz zawodów zaufania publicznego, jak również przedstawiciele świata nauki oraz organizacji przedsiębiorców zgłębiali powyższą tematykę i wskazywali, jak istotne dla możliwości skorzystania ze swoich uprawnień jest podejmowanie korespondencji. Powyższe spotkanie było na żywo udostępniane za pośrednictwem portali społecznościowych Krajowej Rady Komorniczej.
W ramach powyższej inicjatywy odbywał się również szereg pomniejszych spotkań, w tym z młodzieżą I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie w klasach o profilach humanistycznych i prawnych, zaś informacja o Dniu Otwartym Komorników Sądowych dotarła również między innymi do organizacji przedsiębiorców, stowarzyszeń seniorów czy ośrodków pomocy rodzinie.
Patronat honorowy nad niniejszym przedsięwzięciem objął Rzecznik Praw Obywatelskich dr hab. Marcin Wiącek. •
W sali Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego w dniu 10 grudnia 2021 r. miała miejsce ogólnopolska konferencja naukowa „Zawieszenie sądowego postępowania egzekucyjnego. Podstawy i skutki”. Organizatorami przedsięwzięcia była Rada Izby Komorniczej w Szczecinie, Ośrodek Naukowo-Szkoleniowy przy Krajowej Radzie Komorniczej oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, zaś otwarcia konferencji dokonał JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego prof. dr hab. Waldemar Tarczyński. Wśród prelegentów swoje referaty przedstawili wybitni specjaliści z zakresu postępowania egzekucyjnego oraz procedury cywilnej, w tym między innymi dr hab. prof. US Kinga Flaga-Gieruszyńska, dr hab. Monika Michalska-Marciniak czy dr hab. Józef Jagieła, zaś moderatorzy poszczególnych paneli zadbali o to, by po każdym z poruszanych zagadnień wywiązała się rzeczowa dyskusja.

Realia epidemiczne wymusiły organizację konferencji w znacznej mierze w formule online, co jednak pozwoliło dotrzeć do ponad tysiąca użytkowników zainteresowanych poruszanymi zagadnieniami.
Swoją obecnością powyższe przedsięwzięcie uświetnili również dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego dr hab. prof. US Ewelina Cała-Wacinkiewicz, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie mec. Piotr Dobrołowicz oraz dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie dr Przemysław Mijal.
Podsumowaniem szczecińskiej konferencji będzie wydawnictwo w formie monografii zawierające prelekcje zaproszonych gości oraz wnioski pokonferencyjne.